Rynek nieruchomości premium zanotował wzrost

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dane KPMG jasno wskazują, że nieruchomości z tarasem lub ogrodem cieszą się dużą popularnością. Wpływ na to miała pandemia, która sprawiła, że nabywcy szukają dużych przestrzeni z terenami zielonymi.

Duży salon, obszerna kuchnia oraz dostęp do wypoczynku na świeżym powietrzu to zalety, które powinna mieć nieruchomość w czasie pandemii COVID 19. Kolejne lockdowny sprawiły, że spędzamy dużo czasu w swoich domach i mieszkaniach, które zamieniły się w biura oraz sale ćwiczeń. Dlatego istotna jest przestrzeń, w której przebywany. Te oczekiwania nabywców, wpłynęły na rynek nieruchomości na całym świecie. Zauważalny jest wzrost zainteresowania dużymi domami z działkami oraz mieszkań z obszernymi tarasami. Ten trend widać nie tylko w Polsce. W USA w III. kwartale 2020, nieruchomości w segmencie premium zanotowały wzrost o 60%.

Sytuację w Polsce podsumowała w rozmowie z serwisem newseria.pl, Małgorzata Nowodworska, dyrektor sprzedaży i marketingu oraz członek zarządu Angel Management:

Przez to, że tak długo byliśmy zamknięci w domach, u klientów pojawiła się wyraźna chęć przestrzeni, zieleni, złapania oddechu. Uwzględniając ten trend, mamy mieszkania z ogromnymi tarasami. Taras lub balkon to jest teraz absolutny must have, najważniejszy czynnik decydujący o zakupie

Według analityków wzrost na rynku nieruchomości premium to też efekt tego, że inwestorzy szukają pewnych okazji do ulokowania pieniędzy. Jest to dobra alternatywa dla funduszy oferowanych przez banki. Wysokie ceny nie odstraszają potencjalnych nabywców.

Inwestorzy podchodzą bardzo sceptycznie do cen nieruchomości premium. Badają, sprawdzają i przychodzą do nas już mocno wyedukowani. Taki inwestor bardzo dobrze wie, co kupuje, i doskonale zdaje sobie sprawę, jaką wartość ma nabywana przez niego nieruchomość – przekazała Małgorzata Nowodworska.

Źródło: newseria.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*