Co może być nieruchomością komercyjną?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przeczytaj artykuł, aby dowiedzieć się, czym jest nieruchomość komercyjna, jakie powinna spełniać warunki oraz od czego zależy jej wartość inwestycyjna. 

Na rynku największą popularnością cieszą się nieruchomości mieszkaniowe i budowlane, a zaraz po nich nieruchomości komercyjne. Najogólniej, są to budynki i lokale użytkowe i usługowe przeznaczone do prowadzenia działalności gospodarczej. Nieruchomości tego typu są pozyskiwane w celu prowadzenia działalności, ale częściej stanowią inwestycję pod późniejszy wynajem innym przedsiębiorcom.

Co może być nieruchomością komercyjną?

Jeśli rozważasz zakup nieruchomości komercyjnych, to możesz spotkać się z ofertami m.in.: lokali usługowych i użytkowych wraz z najemcą, nieruchomości przeznaczonych na przestrzenie biurowe, zakupu całych budynków z myślą o budowie parku handlowego czy hotelu condo (połączenie jednostek mieszkalnych i hotelu), hal produkcyjnych i magazynowych lub działek przeznaczonych pod zabudowę komercyjną.

Współcześnie budowane nieruchomości komercyjne nie muszą stanowić osobnego budynku, takiego jak hotel, galeria handlowa czy biurowiec. Obecnie działające na rynku firmy deweloperskie często tworzą obiekty łączące lokale mieszkalne lub biurowe z lokalami usługowo-handlowymi zlokalizowanymi na parterze. 

Jak zarabiać na nieruchomości komercyjnej? 

Duże nieruchomości komercyjne, np. lokale użytkowane przez znane sieci handlowe, mogą być poza zasięgiem prywatnych lub początkujących inwestorów. Należy pamiętać o tym, że nieruchomości komercyjne mają zwykle większą powierzchnię niż lokale mieszkalne, co pociąga za sobą wyższe ceny. Najlepsze zarobki przynosi wynajem nieruchomości komercyjnych długofalowym i stabilnym najemcom. Alternatywą dla zakupu lokalu może być również model crowdfundingu nieruchomości komercyjnych, który polega na zakupie udziałów w inwestycji.

O atrakcyjności lokalu świadczą przede wszystkim lokalizacja nieruchomości i jej zasięg – tzw. catchment area, czyli rzeczywisty teren wpływów wokół danego obiektu, a także powierzchnia i stan techniczny budynku. Duży atut stanowią również miejsca parkingowe przynależne do nieruchomości. Jeśli planujesz ulokowanie kapitału w nieruchomości komercyjne, sprawdź koniecznie ofertę dostępną na stronie: https://panattonieurope.com/pl-pl/inwestuj-z-nami, gdzie do wyboru masz różne strategie i scenariusze inwestycyjne, a także możliwość skrojenia usług pod własne potrzeby.

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*